O nás

CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o., je najväčšia spoločnosť skupiny CHEMOSVIT, a.s. V rámci obchodno-výrobných činností vyrába, zušľachťuje a predáva obalové materiály. Patrí k veľkým hráčom v konvertingu flexibilných obalových fólií v strednej Európe. V roku 2017 dosiahla obrat vyše 95 mil. €.

Obchodné zastúpenie spoločnosti je v Bonne, Nemecko.

 

TECHNOLOGICKÉ PROCESY v spoločnosti:

1. Výroba fólií:

 • vyfukované PE fólie
 • liate fólie na báze PE, PP, PA

2. Príprava tlače:

 • kompletné spracovanie grafických dát pre potreby hĺbkotlače, flexotlače a ofsetu
 • výroba tlačových foriem pre hĺbkotlač, flexotlač a ofset

3. Zušľachťovanie fólií:

 • hĺbkotlač do 11 farieb, nanášanie coldsealu, potlač unikátnych kódov
 • flexo HD a štandardná potlač do 10 farieb
 • ofsetová tlač do 8 farieb
 • laminácia na báze rozpúšťadlových a bezrozpúšťadlových lepidiel
 • rezanie
 • laserová perforácia – možnosť rôznych tvarov
 • obojstranná potlač
 • vrecká a odnosné tašky

Takmer 50 % celkovej výroby skupiny CHEMOSVIT pripadá na výrobu obalových materiálov s dominantným použitím v oblasti balenia potravinárskych výrobkov v spoločnosti CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o. Flexibilné obalové fólie z jej produkcie sú dobre známe doma i v zahraničí – a to nielen u veľkých nadnárodných výrobcov cukroviniek, keksov a chipsov, ale i na trhu balenia hygienických produktov doma i v zahraničí. Nakupujú ich zákazníci z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka, štátov Beneluxu, Ukrajiny, Ruska a z ďalších štátov Európy.

Spoločnosť CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o., pružne reaguje na potreby svojich zákazníkov, čo vyvoláva sústavné investície do modernizácie strojov a zariadení a progresívnych technológií. Vďaka tomu dnes disponuje špičkovým zariadením s minimálnym ekologickým dopadom v celom procese výroby. Výroba obalových fólií je komplexná. Zahŕňa oblasť spracovania grafických návrhov, výrobu tlačových foriem pre flexotlač, hĺbkotlač a ofset a samotnú potlač až do 11 farieb s nadväzujúcimi operáciami – kašírovaním (úprava laminátov) a rezaním. Samotný konverting fólií má podporu v oblasti vlastnej extrúzie polymérov na báze PE a využívajú sa aj OPP fólie z produkcie spoločného podniku Tatrafan s.r.o.

Záruku spoľahlivých dodávok obalov so špičkovými parametrami a kvalitou garantujú certifikáty s medzinárodnou platnosťou, ktoré CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o., dlhodobo vlastní (systém riadenia kvality, systém ochrany životného prostredia, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a systém riadenia bezpečnosti produktu, BRC, certifikát logistických procesov). Spoločnosť CHEMOSVIT FOLIE sa stala víťazom súťaže Národná cena za kvalitu 2013 v kategórii výrobných firiem s počtom viac ako 251 zamestnancov. Je aj členom systému SEDEX (Supplier Ethical Data Exchange) od marca 2012 s členstvom B. Úspešný audit, ktorý preveril sociálnu zodpovednosť firmy, bezpečnosť práce, environment a etické podnikanie, prebehol v novembri 2012.

Je potrebné spomenúť princíp systematického a dlhodobého budovania firmy, a to ako dovnútra, tak aj k obchodným partnerom spoločnosti. CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o., ponúka svojim zákazníkom budovanie vzájomných zákazníckych tímov, kde sú zúčastnení pracovníci firmy aj zákazník, čo výrazne urýchľuje a zefektívňuje medzifiremnú spoluprácu.

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o.

+421 52 715 2319
Štúrova 101
059 21 Svit
sales@chemosvit.sk

CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o.

Predajňa VOS
Štúrova 101
059 21  Svit

GPS súradnice: 49°3'30.06"N 20°11'3.51"E

tel: +421 52 715 2882

e-mail:

Obchodné zastúpenie spoločnosti
CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o., v Nemecku
Waldstrasse 45
53177 Bonn
NEMECKO

Ing. Eduard JARČUŠKA
+49 228 97147673
+49 228 97147680
jarcuska.e@chemosvit.sk

Obchodné zastúpenie spoločnosti
CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o., na Ukrajine
Rivnenska str., 76a
43020 Lutsk 

p. Vadym Moroziuk
+38 050 438 51 81