Výroba

Technologická podpora

VÝROBA FÓLIÍ

  • Výroba vyfukovaných obalových fólií na báze LDPE, LLDPE, HDPE polymérov, ich kopolymérov alebo ich zmesí v čírom príp. farebnom prevedení, s tlačou alebo bez tlače
  • Výroba liatych koextrudovaných fólií

Oba typy fólií sa môžu použiť ako samostatné na výrobok alebo do laminátov s inými fóliami.

HĹBKOTLAČ

Na našich potlačových strojoch splníme vaše predstavy.

Dokážeme potlačiť 11 farieb.

Tlačíme aplikácie podľa vášho želania: ColdSeal, obojstranná tlač, matný efekt, matno-lesklý efekt, výherné kódy…

Naše stroje sú vybavené 100 % inšpekčným systémom na kontrolu kvality, preto bude o vaše zákazky u nás dobre postarané.

FLEXOTLAČ

Vieme potláčať náročné aj jednoduché tlače až do 10 farieb.

Potláčame digitálnou a Full HD technológiou.

Z hľadiska substrátov všetky typy fólií – PET, OPA, OPP, PE, c PP, metalizované, perleťové, farbené v hmote.

Máme špeciálny systém kontroly kvality: kontrola počas behu stroja – register, čiarové kódy, chyby v tlači a kolorimetrii – delta E.

OFSET

Ofsetový tlačový stroj v sebe spája výhody dvoch technológií – špičkové podanie detailov ofsetu a vysokú opacitu bielej dosiahnuteľnú flexotlačovou jednotkou. Vďaka použitiu technológie Heptachrome zákazník už nie je viazaný maximálnym počtom tlačových farieb stroja – všetky logové farby sa reprodukujú sútlačou podľa PANTONE Extended s možnosťou aplikácie matného či lesklého laku na záver.

Pri tlači sa používajú výnimočne odolné, nízko migrujúce, elektrónovým lúčom sieťované farby – technológia preto nepracuje so žiadnymi organickými rozpúšťadlami. Maximálna tlačová šírka je 1050 mm, stroj dokáže potlačiť PET chem., BOPP, PE fólie aj papier.

 

LAMINÁCIA

Vďaka najmodernejším laminovacím strojom vyrábame kvalitné lamináty, ktoré zabezpečujú pokrytie trhu segmentami pre vysokonáročné požiadavky, pre stredne náročné, ako aj nenáročné požiadavky kladené na odolnosť obalovej fólie.

Dva stroje sú len na bezrozpúšťadlové kašírovanie a tri s možnosťou použitia bezrozpúšťadlových, rozpúšťadlových, vodných lepidiel s možnosťou nánosu CS na laminát. Vyrábame dvoj-, troj- a štvorvrstvové lamináty, ktoré dosahujú optimálne bariérové vlastnosti, brilantnosť a estetiku obalu. Štruktúra laminátu je prispôsobená požiadavkám našich zákazníkov s ohľadom na balený produkt, jeho trvanlivosť a zabezpečenie úžitkových vlastností.

REZANIE

Na rezačkách môžeme rezať fólie v šírkach, podľa potrieb zákazníkov, môžeme dodávať kotúče s optimálnymi šírkami podľa požiadaviek zákazníka.

Niektoré stroje sú plne automatizované a môžu mať integrovanú laserovú perforáciu počas rezania. Pre bezchybnú činnosť procesu perforácie je zabudovaný video-monitorovací systém.

EASY OPEN

Vieme pripraviť fóliu s laser perforáciou na PE, PET, PP fóliách. Laser je umiestnený na rezacom stroji, kde je fólia hneď natáčaná do finálneho návinu. Perforovať sa dajú rôzne tvary vo vertikálnom alebo horizontálnom smere.

UNIKÓDY

Unikódy vieme nanášať v oddelení hĺbkotlače a v oddelení rezania.

V oddelení hĺbkotlače je možné nanášať 8 obrazov vedľa seba v dvoch riadkoch (250 znakov na jeden riadok + jednoduché obrázky). Atrament je vhodný na priamy kontakt s potravinami. Kód môže byť umiestnený na monofólii alebo aj v lamináte s ochranným prelakovaním potravinovým lakom.

V oddelení rezania je možné nanášať unikódy na 2 hlavách vedľa seba. Atrament nie je vhodný pre kontakt s potravinami.

Makro a mikroperforácia

Vieme pripraviť makro a mikroperforované fólie. Ponúkame viacero veľkostí a typov perforácie. Perforované fólie môžu byť transparentné alebo s potlačou (typ tlače: hĺbkotlač do 11 farieb, flexotlač do 10 farieb, ofset heptachrom a EB vytvrdzovanie).

Perforovať môžeme monofólie alebo lamináty.

Perforácia slúži ma ochranu a garantovanie kvality čerstvej zeleniny a ovocia, pekárenských výrobkov a iných produktov. 

 

NAPÍŠTE NÁM

KONTAKT

CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o.

+421 52 715 2319
Štúrova 101
059 21 Svit
sales@chemosvit.sk

CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o.

Predajňa VOS
Štúrova 101
059 21  Svit

GPS súradnice: 49°3'30.06"N 20°11'3.51"E

tel: +421 52 715 2882

e-mail:

Obchodné zastúpenie spoločnosti
CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o., v Nemecku
Waldstrasse 45
53177 Bonn
NEMECKO

Ing. Eduard JARČUŠKA
+49 228 97147673
+49 228 97147680
jarcuska.e@chemosvit.sk

Obchodné zastúpenie spoločnosti
CHEMOSVIT FOLIE, s.r.o., na Ukrajine
Rivnenska str., 76a
43020 Lutsk 

p. Vadym Moroziuk
+38 050 438 51 81