Certifikáty a ocenenia

Certifikáty udržateľných riešení

Inovatívna flexibilná obalová fólia, ktorá je schopná dosiahnuť mechanické, fyzikálne a technické vlastnosti porovnateľné s materiálmi na báze fosílnych palív používanými na výrobu plastov.

Ocenenia za udržateľné riešenia

2020 – Obal roka za "ekologickejší papierový obal na Tatramelky“

Burizóny v lahodnom mliečnom karameli boli pôvodne balené do laminátu na báze OPP. Pre zákazníka sme vyvinuli ekologickejší papierový obal s teplom zvárateľnou vrstvou na spodnej strane. Tlačili sme na ofsete so systémom EB sušenia, čo je ekologickejšia bezrozpúšťadlová technológia. V spolupráci s výrobcom baliaceho automatu, sme zabezpečili jeho úpravu tak, aby mohol baliť aj papier, nie iba fóliu. Naše grafické štúdio navrhlo atraktívnu grafiku s ľudovým motívom. Limitovaná edícia sa predáva na tatranských horských chatách.

Papier je plne recyklovateľný, rozložiteľný v prírode, rozpustný vo vode. Papierový odpad nezaťažuje životné prostredie.

2019 – Obal roka za „Lieskové orechy pečené - recyklovateľný obal“

Obal na pečené talianske jadrá lieskových orechov bol roky vyrábaný lamináciou materiálov: OPP matná + metalizovaný polyester + LLDPE fólia. Vyvinuli sme pre zákazníka novú štruktúru obalu, v ktorej sme nahradili metalizovaný polyester bielou fóliou a ako spodnú vrstvu sme použili bariérovú LLDPE fóliu.

Podarilo sa nám vylúčiť zo štruktúry hliník. Namiesto kompozitu máme materiál, ktorý je ľahšie recyklovateľný.

Testy zabaleného produktu u zákazníka potvrdili, že u tejto štruktúry je rovnaká minimálna trvanlivosť výrobku. V projekte pokračujeme na ďalších druhoch orechov.

Pozrite si všetky naše ocenenia a certifikáty

1